Plošné testy zvedly protestovanost mezi rizikovými i mezi lidmi, co mohou přenést nákazu na seniory Testováním v lednu prošlo 40 % dospělých.
Ochota k posilující dávce roste. Výdej za ní zaostává o 20 procentních bodů Policy závěry: Nutné navýšení očkovacích kapacit.
Odložené zdravotní dopady epidemie: Zanedbání prevence i nárůst úzkostí 12–16 % lidí odkládalo během covidu klíčové prevence rakoviny
Lidé, kteří zažili nežádoucí účinky, mají menší ochotu k 3. dávce očkování Ochota lidí, kteří měli nežádoucí účinky, je o 17 p.b. nižší.
Pandemie žákům výsledkově vzala v průměru 3 měsíce učení Školy se musí zaměřit na žáky, kteří zaznamenali nejmenší posun během distanční výuky.
Dopady pandemie covid-19 na wellbeing žáků Čtvrtina žáků vykazuje duševní nepohodu, která výrazně souvisí s nestíháním látky probírané během distanční výuky.
Ochota k očkování souvisí s důvěrou i znalostí obětí. Nefinanční opatření ji mohou zvýšit až k 79 % Mezi dospělými Čechy je zhruba 70 % těch, kteří již byli očkováni nebo jsou ochotni k očkování.
Distanční výuka: 36 % žáků cítilo, že nestíhá. Pokles motivací. Podporu chtějí rodiče nižších vrstev Žáci se cítili méně motivovaní než při výuce ve škole.
Zkušenosti českých učitelů s distanční výukou Téměř pro ¾ učitelů bylo zajištění výuky na dálku více stresující než zajištění běžné prezenční výuky před pandemií.
Postoje k opatřením a zkušenosti s postupem zaměstnavatelů Více než pětina zaměstnanců pracovala ve firmách, které aktivně porušovaly nařízení proti covid-19